PÄEVAPILET hinnaga 25€

Must Manner on värviline

15:30 - 17:00

Aivar Pihelgas

Aivar Pihelgas


Eestlase ettekujutus Aafrikast piirdub sageli Maroko või Egiptuse turismipiirkonnaga. Aafrika on aga majanduslikult kiiresti arenev ja muutub üha avatumaks ka turismisektorile. Millised muutused toob see kaasa kohalikele elanikele? Missugused muutused toimuvad looduses. Kas turism päästab või hukutab Aafrika?

Lisaks haaravatele piltidele Aafrikast annab Aivar Pihelgas nõu oma kogemustest kuidas Aafrikas reisida, milline fototehnika safarile kaasa võtta ja kuidas käituda kui lõvi kipub öösel telki?

Aafrika erinevate piirkondade kultuurid on meie vaates kireva elulaadiga ning põnevad jälgida. Teeme ülevaate millist ettevalmistust võiks aafrikas reisides piirkonna kommete ja tavade kohta omada.

Aafrikat kutsutakse ka Mustaks Mandriks. Vale puha! Aafrika on värviline.

Biograafia

Aivar Pihelgas on fotograaf ja fotograafia õpetaja. Lisaks on ta tuntud kui kirglik rändaja, kes on koos oma kaameraga külastanud paljusid põnevaid paikasid maailmas.

Aivar Pihelgas on reisinud paljudes maailma piirkondades, kuid mitmed reisid viivad ikka ja jälle tagasi Aafrika kontinendile. Pildistamine pole Pihelgase arvates mitte ainult töö või hobi, vaid see on tema eluviis. Temalt on küsitud, et kas maailma vaatamine läbi fotokaamera kaadri pole piirav tegur reisilt täieliku emotsiooni saamiseks? Tema vastus on järgmine: “Kaamera kaader on nagu raam – sinna ei saa mahutada korraga kõike! Pildistamine muudab hetke ajajoonel väärtuslikuks, paneb mu suhtuma olukordadesse mõtestatult ja eristama olulist vähemolulisest. Tähtis on, et pilt kõnetaks ja kannaks endas lugu. Seepärast ei lase ma reisides aega ja emotsiooni endast lihtsalt läbi voolata. Ma püüan hetki ja talletan need, et reisil kogetusse hiljem veelkord süveneda ja parimaid hetki jagada teistega”.

Läbi piltide hoiad oma reisimälestused värvilistena ning saad läbi mälestuste reisi uuesti läbi elada. Väga tähtis on suuta piltide kaudu osata jagada seda tunnet ja emotsiooni vaatajatele.

Aivar Pihelgas on raamatu “ Praktiline fotograafia” (kirjastus Varrak 2014) autor. Tema koolitustest võtavad igal aastal osa sajad inimesed, kes leiavad endas pärast kursuseid tugevalt areneva fotograafiahuvi.